Čtvrtek 22. ledna 2009

22. ledna 2009 v 19:51 | Ella |  Z mého deníku
Tak ráda bych odešla z tohoto domu... Zbavila se tíhy, kterou na mě klade atmosféra, již vyzařují téměř všichni, co zde bydlí. Je tu pár lidí, ale stačí, aby jeden vypustil do vzduchu trochu zloby a hněvu a všichni to řetězově předávají dál. Je těžké zůstat klidná a jen tomu přihlížet. Ale nechci do sebe vstřebávat jedy, které se do mě pokoušejí proniknout. Nechci se stát nádobou hněvu jako oni. Co chci, je klid a svoboda. Má duše je svobodná, ale žije pod tíhou škaredých emocí, které se tu shromažďují jako mrak a pak se vybouří a zalijí celou zemi vodou. Chci odsud pryč.

Tak neskutečně mě ubíjí, jak jsou někteří lidé omezení. Je mi líto, že se nedokážou na ostatní dívat jako já, vidět v nich světlo a to dobré, a soucítit s nimi. Je škoda, že si neuvědomují, jak dalekosáhlý dopad mají jejich ostrá slova na všechny lidi, kteří je zaslechnou. Nebo jejich zlostné myšlenky, které vysílají jiným. Kdyby se tak dokázali všichni navzájem pochopit a odpouštět... co by jim udělalo, kdyby vztek někoho nechali jednoduše plavat a odejít pryč a místo toho naplnili své srdce pochopením?

Jistě, každý má občas zlé dny a nikdo není dokonalý, ale kdyby se nad sebou aspoň zamysleli, nad tím, jak posuzují druhé a jak o nich přemýšlejí... ublížilo by jim to?
Proč musím žít s takovými lidmi? Proč tady musím být, když oni nechtějí poslouchat? Jsem ráda za všechny své přátele a známé, vím, že mi naslouchají a aspoň se nad tím zamyslí... ale jaký účel má můj pobyt zde, kde nemám žádnou možnost projevit své názory? Můžu říct, co si myslím, ale oni budou svůj jed vypouštět dál. Chci odsud pryč, někam, kde budu spokojená a kde budu moci ostatním říct, jak je důležité soucítit s lidmi, aniž bych si připadala jako němá.
Přeji si najít místo, kde budu moci světýlko porozumění šířit pro ty, kteří jsou ochotní poslouchat. Byla bych opravdu šťastná za takové místo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ninsie Ninsie | Web | 22. ledna 2009 v 21:05 | Reagovat

Víš, Ello, tohle je svým způsobem věčný dilema. Kolikrát nad tím přemýšlíš, trápíš se nad ostatními a jejich neschopností vidět a poznat, dívat se na svět jinýma očima oproštěnýma od té iluze, kterou si pro sebe vytvořili z tohoto světa.

Řeknu jen tolik - ber to jako zkoušku. Život je jich plný a není cesta, na které by se občas neobjevily.

Věřím tomu, že za nějaký čas, anebo už velice brzy se to změní a ty si nebudeš připadat němá, ačkoliv jsi vyslovila vlastní názor.

Hlavně se drž svého cíle. Podívej se na to video, co jsi pro nás stvořila.

2 Ella Ella | 22. ledna 2009 v 21:20 | Reagovat

Děkuju za to povzbuzení. Já vím, na to video jsem se dneska dívala už třikrát :) A co se týká těch zkoušek, celý život mám zkoušky trpělivosti a vím, že tohle je asi ta největší. Ale přežila jsem už tolik věcí, že mě jen tak něco neporazí. Jen mě to mrzí. Třeba moje sestra má hodně problémů, je v pubertě a já vím přesně, jak jí je, protože mně bylo stejně. Matce se už svěřovat nechce, sama asi víš proč. A matka to nechápe. Sestra potom má výbuchy agresivity (které jsem taky mívala O:) a už se to veze. A mě to ničí. Nevím, jak sestře pomoct, protože tak nějak vím, že do toho nemám zasahovat. Tohle už jsou totiž zase její zkoušky.

3 Ninsie Ninsie | Web | 22. ledna 2009 v 21:23 | Reagovat

Je hrozný se jenom dívat a nebýt schopná pomoci. Vím... jenže bohužel s tímhle nic nesvedeš. Možná bys jí mohla zkusit pomoct jinak. Ne přímo, ale trochu nepřímo. Je hodně způsobů.

Vydrž to, Ello. Ono bude líp. Musí. (Zní to dobře od nenapravitelnýho pesimisty, že?=)

4 Ella Ella | 22. ledna 2009 v 22:48 | Reagovat

Neřekla bych, že jsi pesimistka :-) Možná máš občas ve slovech nádech ironie, ale že bys byla vyloženě pesimista... to možná bude i tvým znamením ;) :P

5 Ninsie Ninsie | Web | 22. ledna 2009 v 23:04 | Reagovat

Jo...Ironie, cynismus a sarkasmus - na můj věk je to trochu smutné. No co... ono jde spíš o to, že když jsem s kamarády, tak se snažím nebýt. Prostě tak nějak zářit a povzbuzovat, jestli víš, co tím myslím.

6 Ella Ella | 23. ledna 2009 v 11:01 | Reagovat

Moc dobře vím, co tím myslíš ;) Jinak - řekla bych, že v jakémkoli věku je to naprosto normální, ona ta ironie někdy docela pomáhá O:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama