Jak se zbavit alergie

30. června 2009 v 9:52 | Ella |  Co mě zaujalo
V poslední době se nárůst alergiků neustále zvyšuje. Klasická medicína výskyt alergie připisuje zhoršujícímu se životnímu prostředí a genetickým předpokladům. Za příčinu alergické reakce považuje alergen, a proto se snaží tlumit reakci imunitního systému a hledá způsoby, jak nás co nejdokonaleji od alergenu oddělit.

Pro pochopení, jak alergie vzniká, si popíšeme pokus, který proběhl již v roce 1984 v USA. Do tkáně zdravých vepřů byla injekčně aplikována cizorodá bílkovina, která vyvolala alergickou reakci, a současně byla rozprášena aromatická látka. Tento postup se několikrát opakoval. Po pár dnech stačila k vyvolání alergické reakce pouze aplikace zmíněné vůně již bez vpichování cizí bílkoviny. Vznikl podmíněný reflex, ve kterém se aromatická látka stala spouštěčem pro start alergické reakce. Došlo k propojení tohoto signálu s tělesným utrpením při vpichu injekce. Tím byl vědecky dokázán proces vzniku alergické reakce.

Alergen je tedy signálem a součástí podmíněného reflexu, který společně s přidruženým negativním duševním pocitem (stres, strach, smutek, ublížení) spouští alergickou reakci, nikoli její příčinou. To také vysvětluje, proč příznaky alergie vznikají i bez přítomnosti alergenu. Např. u lidí alergických na kočku je možné vyvolat alergickou reakci pozorováním kočky za oknem nebo v televizi nebo dokonce jen její představou. Tímto vnějším impulsem se prostě spustí naučený vzorec chování imunitního systému, který reaguje na něco v minulosti, co teď už neexistuje.

Spouštěčem může být cokoli: prach, peří, potravina, vůně, pohled na něco nepříjemného. Kdykoli se s tímto vnějším stimulem setkáme, znovu prožíváme minulou reakci prostřednictvím podmíněného reflexu, který tím dále upevňujeme a prohlubujeme.

Konkrétně např. u malé Jany, která byla ponechána několikrát večer sama doma a schovávala si hlavu do polštáře, aby tím lépe odolávala strachu, se po určité době objevila alergická reakce. Peří se stalo signálem podmíněného reflexu a propojilo se se stavy úzkosti, které byly vytěsněny do nevědomí a manifestovaly se na rovině tělesné.

Pokud ale toto víme, je snadné s alergií a alergickým astmatem pracovat. Jestliže jsme si vědomi, co jsme v době vzniku alergie prožívali, můžeme emocionální pozadí alergické reakce zpracovat metodou EFT. Také fyzické projevy, které jsou důsledkem potlačené a nezpracované duševní bolesti, umíme technikami EFT odstranit. Metoda NLP - neurolingvistické programování dokáže pracovat přímo s podmíněným reflexem a chybnou reakci imunitního systému nahradit reakcí správnou.


* * *

Zdroj: http://www.eftprozivot.cz/a_06.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama